Ha meglódul a választási részvétel, bukhat a kormány – és hárompárti parlament is lehet- Az együtt nem működésből a végén a Jobbik profitálhat a legtöbbet - Vona Gábor pártjának az LMP nem tudott érdemi ajánlatot tenni
Eltaktikázta magát a demokratikus ellenzék, és a saját csapdájába esett – így a végén valószínűleg a Jobbik nevet. Az együttműködési tárgyalások ugyanis nem összefogást generáltak, hanem a Jobbikot emelték a kihívó pozíciójába, akkor is, ha a közvélemény-kutatások ezt nem erősítették feltétlenül meg.
Emlékeztetőül: a Publicus Intézet márciusi mérése szerint az MSZP és a Jobbik népszerűsége egyaránt 12 százalék volt a teljes népesség körében, míg a biztos pártválasztók között az MSZP vezetett egy hajszállal: kedveltsége 18 százalékos volt. És a „biztosak” között 8 százalékon álló LMP, illetve az 5 százaléknyit felmutató Demokratikus Koalíció az MSZP-ből akart bűnbakot csinálni – értsd: a szocialistákra akarta fogni, hogy hibádzik a balos együttműködés.
Persze mindkét formáció magára vállalta, hogy reparálja ezt a hibát, és azonnal nyomasztani kezdték az MSZP-t, hogy egyezzen meg a Jobbikkal, illetve maguk is tapogatózni kezdtek a magát néppártnak festő alakzatnál. Csakhogy a Jobbik úgy rázta le magáról az LMP-t és a DK-t, mint kutya a vizet. Ami csöppet sem meglepő.
A teljes írás a Vasárnapi Hírek legfrissebb számában
Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!