A Vasárnapi Hírek friss számában a magyaroknak szánt orbáni jövőképet vizsgáljuk, több szempontból. Tényleg a kínai munkás – az ő munkabérével és munkakörülményeivel – lenne a példakép a magyarok számára? És van-e folytatása annak a gondolatnak, miszerint a diktatúrák sikeresebbek, mint a demokráciák? A VH szombaton megjelent számában L. Simon Lászlóval próbáltuk értelmezni a kormányfő szavait. Forgács József, világhírű szociálpszichológus nyilatkozott lapunknak: generációk cipelik majd tovább a békétlenséget szító közbeszéd lélektani következményeit. Orbán demokráciákra és diktatúrákra vonatkozó kijelentéseivel foglalkozik legújabb lapszámunk Szerkesztői vélemény rovatában Gál J. Zoltán főszerkesztő is, "Elme, állapot" címmel.

 
L. Simon László, a Miniszterelnökséget irányító miniszter helyettese, parlamenti államtitkár

F. Tóth Benedek L. Simon Lászlóval készített interjút., amely teljes terjedelmében "Nem vagyok én agitátor" címmel a május 16-án megjelent VH-ban olvasható.

"Van egy államtitkár, aki szerint a demokráciába belefér a halálbüntetés, miközben ellenzi; aki utat építtet a falujához, mert az mondja, az mindenkinek hasznára válik; s aki azt vallja, hogy senki ne szeressen bele a pozíciójába, se a székébe – még ő sem. L. Simon Lászlóval, a Miniszterelnökséget irányító miniszter helyettesével, parlamenti államtitkárral beszélgettünk demokráciáról, halálbüntetésről, várfelújításról és elvándorlásról" - vezeti be a beszélgetést munkatársunk.

Ízelítőül egy részlet a beszélgetésből:

"L. Simon László: ...sok olyan magyarról tudunk, aki profitált abból, hogy elment, tanult, dolgozott, majd hazajött.
VH: – Látja, ez a példa jó, üzenete is van, csak azt nem értem akkor, hogy a miniszterelnök úr miért a kínai munkást állítja mintául a magyarok elé.
L. Simon László: – Nem tudom, hogy jó-e az nekem, hogy folyamatosan a miniszterelnök úr mondatait elemezteti velem, de az biztos, a fizikai munka becsülete nagyon-nagyon rossz Magyarországon. Lasszóval sem tudok fogni egy felkészült, szorgalmas szőlőmunkást. Súlyos probléma, hogy az emberek egy része gyorsan és könnyen, többnyire kevés munkával akar pénzhez jutni. Miközben bizonyos szakmák eltűnnek. Nagyon helyes, hogy rendbe akarjuk tenni a mérnökképzést, de ezt követnie kell a szakképzés reformjának. Ezen az úton is megindult a kormány."

 

Az interjú "Nem vagyok én agitátor" címmel  a friss Vasárnapi Hírekben jelent meg.

A Vasárnapi Hírek már szombaton megjelent, és a nyitva tartó árusoknál vasárnap is megvásárolható. Előfizetőinknek már szombaton házhoz visszük!

 

Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!