Mindig csak a munka! Hányszor fakad ki az ember naponta? Ha van, az a baj, ha nincs, az még nagyobb. Semmi sem jó, ezt már rég tudjuk. Van, aki mindezt meg is írja, így ha mások gondján támad kedvünk nevetni, büntetlenül megtehetjük. Az internetet elárasztják a blogok.

Mindenki arról ír, ami a legfontosabb számára. Nem csoda, ha rengeteg foglalkozik a munkahelyi gondokkal is. A „benti” problémák tárgyalásának alapvetése a Munkahelyi Terror blog, ahová bárki bármilyen panaszát (ostoba főnök, buta alkalmazottak, kirúgás, bércsökkentés) beírhatja, a kommentelők pedig megvitatják az esetet, és megoldásokat keresnek. Ha egy kicsit viccesebb vizekre eveznénk, találunk olyan oldalakat, ahol egy-egy munkahely előnyeit és főként) hátrányait írják le a tapasztalt munkavállalók. A Szí­ves­látás, Vendéghányás blogon például egy pincér szemével ismerhetjük meg az éttermek világát. Csak egy példa a blogon olvasható, panaszkönyvbe írt listáról: „Távozáskor a felszolgálójuk indulatosan szólt hozzám és megfenyegetett, hogy rendőrt hív. Igaz, hogy véletlenül elfelejtettem fizetni, de akkor sem kéne így viselkedni.” Ennek fényében érdemes mindenkinek átgondolnia éttermi viselkedését. Szintén bárki számára tanulságos lehet a Lost and Found blog, ami az informatikusok zárt, kifürkészhetetlen világába kalauzol el minket. „Az előbb a kedves felhasználónak volt valami gondja. Valami Excel-riport nem akart megnyílni SAP-ból. Megpróbálta megjavítani. Sikerült majdnem az egész profile folderét törölnie…” Szinte biztos, hogy az, aki ezt a három mondatot érti, az jót derül rajta.

Van blog arra az esetre is, ha valami hasznosat is keresnénk munkaügyben. Külföldi munkákról érdeklődők sok tapasztalattal gazdagodhatnak, ha az interneten böngésznek. Külön blog foglalkozik például az ausztriai munkavállalók lehetőségeivel, vagy az Angliában, Svédországban boldogulni próbáló magyarok kalandjaival. Fontos tájékozódási pont az Állás átverések blog, ahol a listázzák azokat a helyeket, ahová még véletlenül sem szabad elmenni dolgozni.

De a legjobb azért másokon röhögni. Ha nagy a feszültség, vagy épp az ebéd utáni 5 perces szünetben szörfözünk a neten, kikapcsolódásként mindig érdemes mások munkahelyi problémáin kacagni egy kicsit.

Címkék: internet

Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!