"Túlcsorduló vagyonok" című összeállításunkban azt mutatjuk be, hogy a vagyonbevallás érdemi társadalmi kontrollt jelent még akkor is, ha érdemben senki és semmi nem bünteti, amennyiben egy kormánytag, parlamenti képviselő, önkormányzati képviselő "hanyagul" készíti el számadását. - Részletek a Vasárnapi Hírekben.
Cikkünkben sorra vesszük a legutóbb kipattant ügyeket.
"Kósa Lajos például gyorsan cáfolható magyarázatokkal állt elő. A Fidesz alelnöke Új-Zélandon tette tiszteletét, és ha már ott volt, beugrott egy Rolling Stones-koncertre is. Először azt mondta, a debreceni tévét kísérte el, amelyik a magyar diaszpóráról forgatott, ám ezt a televízió cáfolta. Aztán azzal rukkolt elő, hogy az egész út megvolt a parlamenti fizetése kétharmadából. Kósa úgy nettó 800 ezer forintot kasszíroz képviselőként havonta, így nem egészen 534 ezer forintért túrázhatott volna. Azaz a 450 ezer forintos repjegy kicsengetése után mintegy 84 ezer forintból kellett volna szállást foglalni két éjszakára, enni, inni, élni, illetve kifizetni a koncertjegyet. Ez persze kevéssé hihető – így az is megeshet, hogy Kósa nem tudja, mennyi a fizetése. De valószínűbb, hogy nem sikerült összefésülni a valós és nyilvánosság számára szánt verziót."
Összeállításunkban Giró-Szász András százmillióival, Lázár János rátarti magyarázataival is részletesen foglalkozunk, valamint az ellenzéki javaslattal, amely alapján politikusok kiskorú családtagjainak gyors vagyongyarapodását is vizsgálnák - a javaslatnak akár "lex Lázár junior" is lehetne a neve...
"Túlcsorduló vagyonok" című összeállításunk a friss Vasárnapi Hírekben olvasható.
Hogyan lehet majdnem egymilliárdot összeelemezni. - Skizoid helyzetben vannak a gazdag fideszes politikusok. - A vagyonbevallás az utolsó demokratikus kontroll.
Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!