Büszkeség Cannes-ban, ahol fiatal magyar művészek éppen világsikert aratnak. - Balítélet: nagyon melléfogott a kormánypropaganda gépezete, - ezúttal nem sikerült a nép torkán lenyomniuk, hogy kiket tekintsünk legújabb ellenségünknek.
Büszkeség
Magyar fiatalok, akik nem harcolnak a Nyugattal, hanem otthonra lelnek benne. Az itthoni elővetítésekre percek alatt elkelt minden jegy, Cannes-ban már tízszer töltötték meg a mozikat: zajos siker Nemes Jeles László megrázó filmje, a Saul fia. Hogy ez a siker ér-e díjat a cannes-i filmfesztiválon, az csak vasárnap derül ki. A filmről, a fogadtatásról és a vörös szőnyeg varázsáról a társ-forgatókönyvíró, a magyar gyökerekkel rendelkező Clara Royer nyilatkozott lapunknak.
Balítélet
Nem működik (még?) a kormánypropaganda: lapunk és a Publicus közös közvélemény-kutatása szerint a megkérdezettek 57 százaléka a kivándorlást tartja Magyarország problémájának, 23 százalék a miniszterelnök kedvenc témáját, a bevándorlást. Az erősödő kivándorlás mögött minden eddiginél többen, 43 százaléknyian vélnek politikai okokat.
A Vasárnapi Hírek már szombaton megjelent, és a nyitva tartó árusoknál vasárnap is megvásárolható.
Előfizetőinknek már szombaton házhoz visszük!
Néhány további ajánlatunk a május 23-i Vasárnapi Hírekből:
Ez már gyilkolás
Az élethez, a méltósághoz, az egyenlő bánásmódhoz való jogot firtatta Orbán Viktor nemrégiben, amikor a halálbüntetés visszaállítását, a menekültekkel szembeni kemény fellépés kérdését tűzte napirendre, illetve, amikor a heteroszexuális és homoszexuális emberek között húzott éles határvonalat – a homofóbia elleni világnapon. Bár interjúnkat a budapesti Piarista Gimnázium igazgatójával hetekkel ezelőtt készítettük és pünkösd apropóján kívántuk közzétenni, Urbán József szerzetes, piarista pap gondolatai a keresztény értékek félreértelmezéséről fájó aktualitást nyertek az elmúlt hetekben.
Interjúnk a friss VH-ban olvasható,
Malacokat kerestünk, a Jobbikot, és nyomában félelmet találtunk
Riportunkban igyekeztünk utánajárni, mit hagyott maga után Hegedűs Zsuzsa kormányfői megbízott, miután a szolgálati Audi hazaszállította az adományosztás végén a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Székelyről.
Hogy ki marad életben, az véletlen
Spiró György új regényének Gorkij a hőse.
Focidiktátor
Blatterről szavaznak: folytathatóak-e a korrupt viszonyok a FIFA-ban?
Nyerésre állnak a baktériumok
A Bolyai-díjjal kitüntetett Pál Csaba új irányt szab a kutatásoknak.
Ha Rogán jön, Lázár megy?
Leköszönhet a Miniszterelnökség éléről Lázár János, ha Orbán Viktor ősszel kabinetfőnökévé nevezi ki a Fidesz jelenlegi frakcióvezetőjét, Rogán Antalt. Úgy tűnik, fokozódik a régebb óta tartó személyes küzdelem Lázár és Rogán között, amibe a kormányfő most úgy avatkozik be, hogy azzal még jobban összezavarhatja amúgy is nehézkesen működő kormányát. A hírek szerint Rogán alá kabinetfőnökként afféle „minikormányt” tervez Orbán, ami viszont kétpólusúvá teheti a soha nem látott hatalom- és pénzkoncentrációval dolgozó csúcstárcát, a Lázár vezette Miniszterelnökséget. A jövőben Rogán képviselné a kormányfő akaratát, míg Lázár a végrehajtásért lenne felelős. Ezt a munkamegosztást azonban ellenzi Lázár, aki nemrég nyilvánosan is panaszkodott arra, túl sok feladatot ró rá a miniszterelnök. Így a jelek szerint ha Rogán jön, Lázár megy.
Ám úgy tűnik, távozásával többet nyerhet, mint veszíthet.
A Fidesz-világban ugyanis sokan nem nézik jó szemmel, hogy a miniszterelnök a vagyonbevallási és korrupciógyanús ügyekben odakozmált Rogánra épít. Ahogy az sem tetszik a Fidesz gazdasági világának, hogy Orbán egyre jobban rázárja magát a Rogánt, Matolcsy Györgyöt, Habony Árpádot és Andy Vajnát tömörítő érdekkörre. Így a párton belül jelenleg szintén sokat bírált Lázár pont távozásával menthetné át magát – akár egy Orbán utáni Fidesz-világba is.
Az Antall-kormány megalakulásának 25 éves évfordulója kapcsán összeállítást közöltünk a VH friss számának 8. oldalán.
Sárközy Tamás, az utóbbi negyedszázad kabinetjeit államigazgatási szakértőként végigkísérő jogász professzor segítségével készítettünk számvetést annak apropóján, hogy huszonöt éve alakult meg a harmadik Magyar Köztársaság kormánya, Antall Józsefé.
"Gigakormány parírozik" című összeállításunkban összegyűjtöttünk néhány érdekességet az egymást követő kormányok működéséről, és néhány - pozitív vagy negatív értelemben - emlékezetes személyiségről.
Orbán gátlástalanul használta Antall örökségét és új rendszert épített.- Soha nem volt ilyen burjánzó és drága a kormányzati rendszer. - Kérdés, miként boldogul Lázár a kabinetfőnökké emelkedő Rogánnal.
Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!