A magyarországi menekültválság sok drámája közül az eddigi legnagyobb: 71 ember fulladt meg az embercsempészek magyar rendszámú teherautójában. A tettesek őrizetben, a szálak Magyarországra vezetnek. Ezek után nem lehet más, csak az, amit Angela Merkel német kancellár mondott a tragédiáról: ez egy jel, hogy végre megoldjuk ezt a problémát és tanúbizonyságot tegyünk a szolidaritásunkról.

 
Vasárnapi Hírek, 2015. augusztus 29., 35. szám

Tragédia: Ki tehet arról, hogy menekültek haltak meg egy magyar rendszámú furgonban Ausztriában?
Részletek, háttér a friss VH-ban.

A "Szerkesztői vélemény" rovatban Gál J. Zoltán főszerkesztő a tragédiáról és tágabban a menekültválságról írta vezércikkét, "A mi drámánk" címmel:
"Ha tehát a helyzetből kivonjuk Habony Árpádot és Finkelsteint, akkor mégiscsak az marad, hogy a magyar kormány nem a megoldás felé vitte, hanem csak fokozta az amúgy is nagyon nagy bajt. Tudom: mélyebb, összetettebb a válság annál, minthogy bárkinek tarsolyában lenne a mindent vivő megoldás, ezt még Orbán Viktortól sem várom és belátom, hibáztunk mi is, a teljes ellenzékkel együtt, amikor hónapokkal ezelőtt még azt hittük, Magyarország számára nem jelent különösebb megterhelést a menekültáradat. De az, hogy a kormány nem is érdekelt a megoldásban, hanem mindent alárendel a hatalmi szempontú kommunikációs megfontolásoknak, már nem tartható tovább. Nem engedi a válság súlyossága. Nem engedi az osztrák autópályán holtan talált 71 ember drámája. Mert ez már nemcsak egy hír a tévéből, hanem a miénk. A mi drámánk." - Gál J. Zoltán publicisztikája a friss VH-ban olvasható.

 

Honvédség bevetése = szükségállapot?
Míg az Orbán-kormány a hadsereg bevetését fontolgatja, a magyar civilek orvosokkal együtt segítik a Magyarországra érkező menekülteket.


A Vasárnapi Hírek már szombaton megjelent, és a nyitva tartó árusoknál vasárnap is megvásárolható. Előfizetőinknek már szombaton házhoz visszük! 
Néhány további témánk a VH augusztus 29-én megjelent friss számából.

Mindenkit megfigyel majd az állami Nagy Testvér 
Nemzetközi okmányhamisításra és a határokon túl nyúló bűnözésre hivatkoznak a törvényalkotók, amikor olyan adatbázis létrehozására adnak felhatalmazást, amellyel bárki bármikor azonosítható volna egyetlen elkattintott fényképe alapján. És ha már lúd, legyen kövér: ugyanez a törvény megengedné, hogy az állam hozzáférjen mobiladatainkhoz vagy ahhoz, mikor mire kerestünk rá az interneten. Jogvédők szerint az elképzelések az Alaptörvénybe ütköznek, ráadásul teljesen indokolatlanok. „A hatóságok gyakorlatilag szabadon turkálhatnának az adatok között, akár a beszélgetéseinket is lehallgathatnák” – mondta a Vasárnapi Híreknek a TASZ jogi szakértője.
Részletek a témáról a friss Vasárnapi Hírekben.

A Vasárnapi Hírek friss számában rendszeres szerzőnk, Lengyel László "Mélabú vagy munka" című írása is megjelent.

Grecsó Krisztián Napló rovatában a szerző "Táborozók" című írása olvasható.

és még:

A politikai ősz forró témái

Elege lett abból, ahogyan bántak vele és a szakmájával:
Itthagyta az országot a Berzsenyi Gimnázium igazgatója, Franciaországba megy tanítani.
és ugyanerről a témáól:
Rettegve futnak neki az iskolák a tanévnek

Eltűntek a szakik
Se tetőfedő, se bádogos? Eltűntek az országból a mesteremberek. Lasszóval sem lehet jó szakit fogni.

Netes házasságtörők: volt magyar miniszter is a listán.

Hitchcock tojásai
Mindenkinek a maga fóbiája.
Tudja, hogy mitől félt a horror mestere, Alfred Hitchcock? Vagy miért hordott 12 kalapot Napóleon? Híres emberek, akik rettegnek valamitől.

Kétszer nyert aranyérem

Címkék: Fókusz, Ajánló

Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!