A magyar miniszterelnök politikáját befolyásolni nem képes demokráciaviták után az Európai Unió az Orbán-kormány gyenge pontjára tapint: a pénzre. A közbeszerzés elmaradása miatt megfúrnák Paks II építését, és ha a súlyos presztízsveszteségből ki is magyarázhatja magát a kormányfő, fájhat még neki a kötelezettségszegési eljárás miatt le nem hívható orosz hitel hiánya. De legalább az ország megspórolhat hétezermilliárd(!) forintos kiadást. Közben a korrupció gyanúja hivatalosan is beérkezett Orbán Viktor közvetlen környezetébe is: az EU Csalás Elleni Hivatala ugyanis nem hagyja, hogy a magyar ügyészség elmismásolja a miniszterelnök vejének gyanús ügyeit.

 
Vasárnapi Hírek, 2015. november 21., 47. szám


A Vasárnapi Hírek már szombaton megjelent, és a nyitva tartó árusoknál vasárnap is megvásárolható. Előfizetőinknek már szombaton házhoz visszük!
Néhány további kiemelt témánk a VH november 21-én megjelent friss számából:


Kétharmad fizetne vizitdíjat
A vizitdíj igenis jó – legalábbis a többség immár csöppet sem bánná, ha a jövőben fizetnie kellene, erre jutott a Publicus Intézet lapunk felkérésére készített kutatása az egészségügyről. Megeshet, hogy a néplélek fordult a 2008-as kormánybontónak szánt (és akképp is sikeredett) „szociális népszavazás” óta, de sokkal valószínűbb, hogy a realitás verte orrba az embereket. Az egészségügy – ha szőnyeg alatt is, de – már javában szakad ketté fizetős és állami szolgáltatásra: ezt bizonyítja, hogy az egészségügyi kiadások 38 százalékát a polgárok már maguk finanszírozzák.
Ráadásul kár a helyzet változásában reménykedni: a jelek szerint pénzt nem tol be a kabinet a rendszerbe, csak újabb szabályokat. Amelyek ugyan az ellátás minőségét hivatottak emelni, ám ha az intézmények forrás és képzés hiányában kénytelenek a követelményeknek eleget tenni, akkor számos részlegüket le kell építeni – be persze így sem zárnak, csak tetszhalál állapotába kerülnek a kórházak.
Ezzel párhuzamosan egy központosítási törekvés is zajlik – azaz csúcskórházakba koncentrálják majd a különböző kezeléseket. A folyamat vége egyértelmű: a szegényebb embereknek nem lesz pénzük utazni, hálapénzt fizetni, magánorvoshoz járni, marad a lebutított állami ellátás.
Cikkünk, a kutatás erdményeit szemléltető ábráinkkal friss lapszámunk 16. oldalán.


Ilyen az élet Párizs után - nagy összellítás a november 21-i VH-ban
Ízelítőül:
Ismét lecsaptak –
túszdráma Bamakóban

Grecsó Krisztián:
Ami maradt

Interjú a francia hírszerzés
volt igazgatójával
RENDKÍVÜLI ÖSSZEÁLLÍTÁSUNK részletei itt találhatók



Van számukra hely
Kevesebb a menekült gyerek Magyarországon,
mint tavaly. Vannak iskolák, ahol szívesen
látják őket.


Megtanulnak jónak lenni
A pannonhalmi diákok nem a bigott szabályokban,
inkább a párbeszédben hisznek


Játszma és üzlet a divat
Schiffer Miklós stílustanácsadóval
a kulisszák mögé néztünk


Sofőrök nélkül a világ
Mit ad és mit vesz el az
életünkből az önjáró autó?

Csak egy kattintás, és szombaton a postaládájában az újság!
Itt fizethet elő a Vasárnapi Hírekre!

Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!