„Tolmácsot szeretnék kérni” – NAV-elnökünk elhíresült mondata (az Egyesült Államokból kitiltott magas beosztású köztisztviselő saját ügyvédjével és a Hír TV stábjával cserkészte be az amerikai ügyvivőt, és amikor váratlan sikerrel járt, a Szabadság téren tolmácsot kért - a szerk.) akár a magyarok 63 százalékának szájából is elhangozhatna, a 25–64 éves korosztályból ugyanis ennyien egyáltalán nem beszélnek idegen nyelvet.
Ennek kapcsán munkatársunk érdekes összefoglalót készített a hazai nyelvoktatásról, a tömeges nyelvtanulásról és folyamatos vizsgázásról, s ugyanakkor a nyelvtudásunk hiányosságainak okairól.
A "Tolmács híján" című összeállítás a Vasárnapi Hírek november 23-i számában jelent meg.
A cikkből néhány érdekesség: "A magyarok a sor végén kullognak, ha nyelvtudásról van szó. - A kötelező oroszoktatás generációkat tántorított el a nyelvtanulástól. - Nem csak az oktatás minősége számít, néhány jelentéktelennek tűnő apróság is segíthet közelebb hozni az idegen nyelveket az emberekhez."
Feltesszük a kérdést: "számít-e a papír", mennyi értelme van a nyelvvizsgának?
Munkatársunk utánanézett az adatoknak, és kiderült, hogy csak 2014-ben majdnem százezer alkalommal tettek nyelvvizsgát hazai pályázók. A lista élén három nyelv áll: angol, német, és eszperantó.
Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!