Tüntetnek az oktatásért - Nem döntenek a szociális dolgozókról - Startol a netes konzultáció - EP-vita Magyarországról: Napirenden a nemzeti konzultáció - Adóbevallás: ne az állam döntsön!
Tüntetnek az oktatásért
Nem adjuk a jövőt! címmel tüntetnek május 21-én, csütörtökön a felsőoktatásért aggódók a Blaha Lujza téren, ahonnan az Emberi Erőforrások Minisztériumának Szalay utcai épülete elé vonulnak. A demonstrálók felelős és felvilágosult oktatáspolitikát követelnek, és szolidaritásukat fejezik ki a közszféra dolgozóival.
Nem döntenek a szociális dolgozókról
Jövő héten tárgyalja majd a szociális törvény módosítását a kormány, de az előzetes tervekkel szemben nem érintik a szociális szférában dolgozók életpályamodelljének kérdését. Így egyelőre nem lesz bérrendezés a szociális ágazatban, pedig a dolgozók jelentős része a létminimum (87 ezer forint) alatt keres ezen a területen.
Startol a netes konzultáció
Hétfőtől lehet kitölteni az internetről szóló nemzeti konzultáció kérdéssorát az erre a célra létrehozott honlapon. A Deutsch Tamás által koordinált konzultáció 20 kérdését elfogadta a kormány, így ezekről minden 14. életévét betöltött magyar állampolgár véleményt nyilváníthat július 31-ig. Nem akarják kizárni a konzultációból azt a 2,6-2,8 millió embert sem, akinek nincs internetkapcsolata, ők az ország több mint 1200 pontján működő e-Magyarország-pontokon adhatják le válaszaikat.
EP-vita Magyarországról: Napirenden a nemzeti konzultáció
Magyarországról vitázik kedden az Európai Parlament (EP). A strasbourgi plenáris ülés témája „a magyarországi helyzet” lesz, várhatóan a halálbüntetésről és a bevándorlással kapcsolatos nemzeti konzultációról beszélnek majd képviselők.
A múlt héten az EP állampolgári jogokkal foglalkozó bizottsága tárgyalta a kérdést.
Ne az állam döntsön!
Mindjárt vége az adóbevallási időszaknak: szerdáig lehet elküldeni a nyomtatványokat a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak. A kötelezettség egyben lehetőség is, hiszen társadalmi célokat segíthetünk – adónk 1+1 százalékát civil szervezeteknek és egyházaknak ajánlhatjuk fel. Ha nem töltjük ki az „EGYSZA” lapot, a pénz a Nemzeti Együttműködési Alapba kerül, és civilek pályázhatnak rá. Az állami kuratórium működése önmagában is jelentős összegeket emészt fel, és egyáltalán nem biztos, hogy a jelentkezőknek végül megítélik e támogatást. 2014-ben a maximálisan felajánlott összeg feléről rendelkeztek az adózok, így az állam végül 11 milliárdról döntött – helyettük.
Lapunk arra kéri önöket, hogy döntsenek adójuk 1+1 százalékáról! Hogy megkönnyítsük a választást, a Vasárnapi Hírek oldalain egy-egy civil szervezetet ajánlottunk a figyelmükbe.
Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!