Nem törődnek a fenyegetésekkel a kanadai mozik: már bemutatták a The Interview című vígjátékot, melynek premierjét hackerek akarták bojkottálni, mivel ízléstelenül viccelődik Kim Dzsong Un elnökön.

 
 

A hackercsoport fenyegetését nyomatékosítva kiszivárogtatta a gyártó Sony Pictures-szel szerződött sztárok, köztük Brad Pitt, Natalie Portman, Julia Roberts, Tom Hanks és mások személyes adatait, a stúdió 47 ezer munkatársának tb-számát, készülő forgatókönyveket (köztük az új Bond-filmét), valamint iparági pletykákat tartalmazó, tetemes belső levelezésüket.

A hírbe hozottak közül a forgatókönyvíró Aaron Sorkin (Az elnök emberei) a New York Timesnak írt levelében keményen bírálta a stúdiófőnököket (ha nem pletykáltak volna az e-mailekben, most nem lenne min csámcsogni), George Clooney pedig gyávának nevezte a többi stúdiót, amiért nem álltak ki a Sony mellett, és petícióban szólította fel szolidaritásra a filmipart – ezt eddig egyetlen stúdiófőnök sem írta alá.

Noha az FBI csak most indított nyomozást, az amerikai közvélemény tényként kezeli, hogy a hackertámadás mögött Észak-Korea áll (erre utal hackerek neve, a Béke Őrzői is, amit Nixon elnök használt az amerikaiakra egy dél-koreai látogatása során). Obama elnök hibának nevezte, hogy a Sony engedett a fenyegetésnek, és lefújta a premiert. Szerinte a vígjáték és a többi premier előtt álló film digitális kópiáinak ellopása inkább tekinthető „kibervandalizmusnak”, mint hadüzenetnek.

--------------------------

Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!