Néhány óra és itt a következő hét. Mi az, ami már előre látható?

 
Anna-bál - Fotó: Mátyus Tamás, MTI

Kárenyhítés
Napokon belül megkaphatják a viharkárok érintettjei a kártérítéseket. Persze csak abban az esetben, ha a tulajdonosi papír és a biztosítás is rendben van. A hazai ingatlanok 72 százaléka biztosítva van, ami jó aránynak számít. A magyarországi alapbiztosításokban az elemi károk is szerepelnek, így a lakásbiztosítások zöme valószínűleg vihar, árvíz és földrengés ellen is „véd”.

Búcsú
Kedden 10 órakor temetik Szabad György Széchenyi-díjas történészt, az 1990 és 1994 közötti Országgyűlés elnökét a Fiumei úti temető 28-as parcellájánál. Az MTA rendes tagja, az ELTE emeritus professzora életének 91. évében hunyt el július 3-án.

Vágányfelújítás kezdődik
Július 21-én, kedden kezdődik és várhatóan november végéig tart a Budapest–Hatvan– Miskolc–Szerencs–Sátoraljaújhely vasúti fővonal 42 kilométeres szakaszának felújítása. A munkálatok 14 milliárd forintba kerülnek, amelynek 85 százaléka európai uniós, 15 százaléka hazai forrás. Komoly késések várhatók a menetidőkben.

Anna örök
Hatnapos fesztivállá bővül az idei, 190. Anna-bál. A balatonfüredi eseményt július 21. és 26. között rendezik. Az Anna-bál a város legjelentősebb társadalmi, kulturális társasági összejövetele, Európa egyik legrégebbi bálja. Idén is a közönség szavazza meg a 15 legszebb lányt, akik közül szakmai zsűri dönti el, hogy ki lesz a bál szépe és két udvarhölgye. A díjazottak jövő szombat este herendi serlegvázát kapnak: a királynő Viktória-mintásat, az első udvarhölgy Rothschild-mintásat, a második udvarhölgy pedig Apponyi-mintásat. Az étkezésekhez 3500 darab herendi porcelánt használnak majd, összesen 75 millió forint értékben. Az első Anna-bált 1825. július 26- án tartották Szentgyörgyi Horváth Fülöp János balatonfüredi fogadójában, a házigazda lányának tiszteletére. A jeles esemény 190 éves történetében a vendégek között megfordult Blaha Lujza, Széchenyi István, Wesselényi Miklós, Kossuth Lajos, Deák Ferenc, Vörösmarty Mihály és Jókai Mór is.

Egy kő, egy név, egy emlék
Gunter Demnig német képzőművész a Magyar Zsidó Kulturális Egyesület szervezésében július 20. és 23. között Budapesten, Szegeden és Nagykanizsán összesen 56 helyszínen 77 botlatókövet helyez el, a holokauszt zsidó és roma áldozatainak emlékére. A botlatókövek a megölt milliók után maradt hiányzó „nyomokat” teszik láthatóvá. A német művész ezen alkotásai Európa számos országában láthatók.

Címkék: Ajánló

Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!