Örök hűséget fogadott II. Albert monacói herceg és Charlene Wittstock dél-afrikai úszónő. A hercegi palotában zajló egyházi szertartásra 3500 vendéget hívtak meg.

 
Nem szökött el az ara

Több európai államfő – közöttük Schmitt Pál magyar köztársasági elnök – és királyi sarj is részt vett a ceremónián, de a divattervező Karl Lagerfeld vagy a szupermodell Naomi Campbell is tiszteletüket tették.

A polgári esküvőt már pénteken megtartották zárt körben, majd délután öt órakor az ifjú pár megjelent az erkélyen, hogy integessen a palota előtt gyülekező „népének”. Utóbbi kifejezést szó szerint kell venni, mert a mindössze 7618 állampolgárral büszkélkedő Monaco főterére emberek ezrei vonultak ki, hogy láthassák a hercegi párt. A két négyzetkilométernyi területű hercegségben amúgy is hatalmas a zsúfoltság, mert a meghívottakon túl még legalább 1000 újságíró is Monacóba érkezett. 500 rendőr és 115 csendőr felügyelt a biztonságra, akik a lakosság számából ítélve vendégmunkások lehetnek. A kétnapos esküvő költségeit 8 millió euróra (2 milliárd forint) becsülik. A magas költségek nem meglepőek, hiszen a herceg szüleinek, Grace Kelly amerikai színésznőnek és III. Rainier hercegnek 1956-os legendás esküvője hagyományt teremtett az európai királyi családoknál. Charlene kék nadrágkosztümjét, amelyet a polgári szertatáson viselt, a Chanel-ház tervezte, az esküvői ruháját pedig Giorgio Armani. A szertartás alatt a monte-carlói Opera és Zenekar művészei játszottak, de Renée Flemming amerikai opera-énekesnő és Andrea Bocelli olasz énekes is közreműködött.

Az esküvőt azonban nem lehetett botrányok nélkül megúszni. Néhány nappal ezelőtt a francia bulvársajtóban felröppent a hír, hogy a menyasszony a nizzai repülőtér felé vette az irányt, hogy hazatérjen Dél-Afrikába, mert kiderült: Albertnek még egy titkolt gyermeke van. A szökés végül rémhírnek bizonyult, amelyet állítólag a „monacóiak irigyei terjesztettek el”.

A pár még 2000-ben ismerkedett meg egy monacói úszóbajnokságon, de csak 2006-ban hozták nyilvánosságra a kapcsolatokat, mikor együtt jelentek meg a torinói téli olimpián. Nem véletlen, hogy a sportesemények ennyire fontos szerepet töltenek be az életükben, hiszen Charlene a dél-afrikai úszóválogatott tagjaként a 2000-es sydneyi olimpiára is kijutott, Albert herceg pedig a monacói bobvál­oga­tottal öt olimpiát is megjárt.

Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!