Hatszázezer turista érkezett kifejezetten a királyi esküvő miatt Londonba, így a brit fővárosban a látogatók száma az egymilliót is meghaladta.
A legszerényebb becslések szerint is csak a nagy napon 15-30 milliárd forintnak megfelelő fontot költhetett az ünneplő tömeg, de Kate és Vilmos házasságkötése körüli felhajtás 220 milliárdot is hozhatott a brit gazdaságnak. (Az egyszerűség kedvéért forintra átszámítva közöljük az értékeket.) A szuvenírek eladásából több mint 60 milliárdot remélnek, a közlekedési és turisztikai vállalatok is hasonló bevételre számítanak, az éttermek pedig a 100 milliárdhoz közeli jövedelemmel kalkulálnak.
A PricewaterhouseCooper brit könyvvizsgáló cég megbízásából készített felmérésből kiderült, hogy a ceremóniára érkezők negyede 15-20 ezer forintnak megfelelő fontért akart szállást kivenni, 20 százalékuk 30-45 ezer közötti összeget szánt egy szállodában töltött éjszakára, de közel 20 ezer ember 100 ezer forintot sem sajnált egy hotelszobára. Az egy napra szánt költőpénzek 30 ezernél kezdődtek, de a határ a csillagos ég volt. Sőt – vélték sokan – a közös öröm és ünneplés hozzájárult a nemzet jólétéhez, az esküvővel mély kapocs alakult ki Vilmos és leendő alattvalói között. Becslések szerint viszont valami olyan hatalmas összeg veszik el a 11 napos össznépi munkaszüneti boldogsággal, hogy azt már át sem lehet számítani forintra.
Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!