Nem egyszerű ügy, ha egy közrangú polgárlány hercegbe szerelmes. A kirobbant médiabotrányok, a lehallgatási ügyek, a folyamatos nyilvánosság súlyos próbatételt jelentett a lánynak, hiszen eddig soha nem volt hasonlókban része. Eljött az a pillanat, amikor Kate teljesen bezáródott…

  <h1>Kate és Vilmos</h1>-
  <h1>Kate Middleton</h1>-

Kate és Vilmos

- – Kép 1/2

Senkinek sem mert beszélni a magánéletéről. A pár évek óta a gyanakvás légkörében élt, nem tudván, vajon a környezetükből ki súg a sajtónak. Senkiben sem bíztak.

Kate kétségekkel küzdött, nyomasztotta, hogy mindenki előtt titkolnia kell magánéletét, és nem tudta, vajon Vilmos nem gyanakszik-e valakire az ő baráti köréből. Bár a St. Andrewsban is a diszkréció volt a jelszó, ez a helyzet szokatlanul érintette, az egyetemi évek gondtalan meghittsége végleg elveszett. Miután lediplomáztak, a való világ valósággal berontott az életükbe. Kate fiúja „Big Willie”-ből („Nagyfütykösből”) pillanatok alatt Vilmos walesi herceggé változott… (katonai szolgálatra készült és mindenben teljesítette hercegi kötelezettségeit).

Nyilvánosság előtt Kate úgy viselkedett, mint a sodrásba került hattyú: a felszínen higgadt és derűs benyomást keltett, a víz alatt azonban ész nélkül evezett. Lady Diana Spencer maradéktalanul együttérzett volna vele. Pedig Diana grófkisasszonynak született, főúri házban élt, és a királyi család eleve az ismeretségi köréhez tartozott. Kate egyáltalán nem élvezett effajta társadalmi előnyöket. Amíg ő a konyhában gürcölt, Vilmos talán valamelyik dúsgazdag arisztokrata család főrangú sarjával csevegett.

Érzelmi konfliktus is kialakult: míg Kate világossá tette, hogy kötelezettségvállalást vár a fiújától, Vilmos herceg a barátai szerint kevésbé volt biztos a dolgában.

2007 márciusára világossá vált, hogy Vilmos és Kate között nincs minden a legnagyobb rendben. Vilmos nem sokkal ezután, áprilisban véget vetett kapcsolatuknak… Tegyük hozzá, a lány barátai nem sok könnyet ejtettek. A legtöbben általában így reagáltak: „Hál’ istennek, hogy vége!” Addig éveken át tehetetlenül figyelték, hogy Kate lassanként eltűnik a windsori csodaország királyi nyusziüregében, és faképnél hagyja a barátait. Kate viszont most ismét a családja és a barátai felé fordult…

Régimódi herceg

Áprilisban, közvetlenül a szakításukat követő napokban Vilmos derűs és felszabadult hangulatban adott interjút. A legcsekélyebb jel sem mutatott arra, hogy megviselte volna a szakítás…

…aztán eltelt néhány hét, és Vilmos számára mégis úgy tűnt: az otthon zöld pázsitja az igazi. A szíve mélyén az a fajta régimódi férfi, aki a házi tűzhelyhez és a családhoz kötődik. A Kate-tel közös élet normális volta és a lány családjának kiegyensúlyozottsága – Vilmos végül kezdte papának szólítani Michael Middletont – mélységesen vonzotta a fiatalembert, aki végeredményben egy boldogtalan házasságba és gyakran távolságtartó, olykor fagyos légkörű családba született bele.
Miként a herceg egyik jó barátjától hallottam: „Azt hitte, jobban is járhat, de nagyon hamar rádöbbent, miről mondott le. A szakítás mindössze öt hétig tartott.”

A hercegi románc felújítása azonban azt jelentette, hogy a lányban immár a királynéi poszt várományosát kell látni… Mivel a fogadóirodák már nem is gyűjtöttek téteket a pár esküvőjével kapcsolatban, úgy tűnt, a hercegnek nincs más dolga a végeérhetetlen találgatások – és a lesifotós tolakodás – beszüntetésére, csupán férjes asszonnyá kell tennie a hajadont, aki alig várja, hogy kimondhassa a boldogító igent.

És a házassági ajánlat előbb következett be, mint a lány gondolta volna…

 

(Részlet Andrew Morton Vilmos és Catherine, szerelmük története és a királyi esküvő című, május 9-én megjelenő könyvéből – Geopen Kiadó)

 

Tíz dolog, ami tilos a házasság után

A házasság kötelez. Főleg, ha az angol királyi családba házasodik be az ember. Kate Middletonnak is számolnia kell azzal, hogy bizonyos dolgokat nem tehet majd meg, ha Vilmos herceg felesége lesz. Ugyanis új rokonsága szabályok és etikett szempontjából meglehetősen rigorózus, így nem árt majd, ha egyes szabályokat jól az emlékezetébe vés.

- Nincs többé Kate. Az esküvő után többnyire a vezetéknév változásához kell hozzászokni, a hercegnőnek azonban a becenév is tilos, ezért a jövőben elegánsabb megszólítás jár majd neki. A „Catherine” ugyan kevésbé barátságos, mint a Kate, de még mindig rövidebb, mint a „Ő Királyi Fensége, a Hercegnő”. Az más kérdés, mennyire fogják az angolok betartani ezt a szabályt, hiszen a jövendőbeli ara ezen a néven nőtt a szívükhöz.

- Nincs több szavazás. Bár technikailag a királynő és a család többi tagja is szavazhat, mégsem teszik. Leginkább azért, mert a gyakorlatban ez akár alkotmányellenesnek is minősülhet, ráadásul nem éppen elfogulatlan a többiekkel szemben. Így sajnos Kate sem voksolhat többé.

- Tilos a politikai pálya. Az említett okokból le kell mondania politikusi álmairól is (már amennyiben voltak).

- Elbújni nem lehet. Kate talán már hozzászokott a nagy nyilvánossághoz, hiszen lassan kilenc éve kénytelen elviselni a média kitüntető figyelmét. A jövőben azonban jobb, ha felkészül arra, hogy a hét minden napjának minden percében szem előtt lesz, és előéletét is sokkal kegyetlenebbül fogják átvizsgálni. Sokat kritizálták már eddig is, hogy nem illik a királyi családba, a támadások az esküvő után valószínűleg felerősödnek majd.

- Nem játszhat Monopolyt. 2008-ban Andrew, York hercege kijelentette, hogy a királyi család tagjai nem játszhatnak otthon a társasjátékkal, mivel az „túl erkölcstelen”. Arról azonban nem szól a fáma, mivel ütik el így a szabadidejüket.

- Erős személyiséggel bírni. Üzleti ügyeket tárgyalni, politikai hozzáállásról, társadalmi vagy szexuális témákról beszélni tilos. Bármi, ami Kate személyiségét, gondolkodásmódját tükrözné, jobb, ha a négy fal között marad, a királyi család tagjai ugyanis nem foglalhatnak állást. Ez nem okoz majd gondot az ifjú feleségnek, eddig is jól csinálta.

- Nincs több osztriga. A királyi család élete túl értékes ahhoz, hogy csak úgy kockáztassanak, így a mérgező ételek tiltólistán vannak. Így ha Kate nem tud élni tengeri herkentyűk nélkül, saját magának kell megoldania a kérdést.

- Nincs több munka. Köztudott, hogy a királyi család tagjának lenni és karriert építeni egyszerre nem lehet. Korábban Károly herceg is próbálkozott részmunkaidős állással egy gyárban, de tervei megbuktak. A rosszindulatú pletykák szerint ez nem esik majd Kate nehezére, aki 29 éves kora és bölcsészdiplomája ellenére is igyekezett kerülni a munkát, amikor csak lehetett.

- Felelőtlenül aláírni. A királyi család tagjai nem osztogathatnak csak úgy autogramot. A szabálynak biztonsági okai vannak, mivel a hivatalos iratokról nem lehet, máshonnan azonban könnyű lemásolni aláírásukat. Ennek pedig akár komoly következményei is lehetnek. Harry herceg tavaly megszegte a szabályt, és otthagyta a kézjegyét egy törött kezű lány gipszén. A királynő nem volt túl boldog.

- Lassan enni tilos. Aki nem siet, az éhes marad. A szabály ugyanis az, hogy ha a királynő befejezi az étkezést, a többiek elől is elviszik a tányért. Akár üres, akár nem.

(Forrás: allvoices.com)

 

Jobban tartanak az õrültektõl, mint az IRA-tól

A királyi esküvő nemcsak a divattervezők, virágkötők és csecsebecseárusok számára jelent kihívást, hanem a biztonsági szakembereket is komoly feladat elé állítja. A szélsőséges iszlamista terrorakciókra ma már rutin készülni a nyugati világban, de a brit hatóságoknak a helyi sajátosságokkal is számolniuk kell. A rendőrség és a titkosszolgálat különösen figyel az anarchistákra, mióta megrongálták Károly hercegék autóját, de jobban tartanak az Ír Köztársasági Hadsereg utódszervezetétől, a Real IRA-tól, amely ha merényletet tervez: minimum bombát robbant.

De meglepő módon a legnagyobb fenyegetést az őrültek jelentik. A szakértők szerint azért, mert többnyire magányosak, így nem lehet lehallgatni a telefonbeszélgetéseiket vagy beépíteni egy titkos ügynököt közéjük, hogy információt szerezzen a tervezett merényletről. A pszichopaták magánakcióit csak úgy lehet kiküszöbölni, ha civil ruhás biztonságtechnikai szakemberek vegyülnek el a tömegben, és szemmel tartják azokat, akik furcsán viselkednek, hogy még időben közbeléphessenek, ha támadni akarnának.

Az esküvő teljes költsége a 20 millió fontot (6 milliárd forint) is meghaladhatja, mivel április 29-ét a kormány munkaszüneti nappá nyilvánította, így a rendőröknek, biztonsági őröknek és titkosügynököknek dupla bért kell fizetni, ami a megszorító csomagok ellen tiltakozó országban máris nagy felháborodást váltott ki.

Sz. Á.

Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!