„Bárhogy igyekezett a herceg, nem tudott »közönséges diák« lenni. Novemberben, az első félév végén például akármennyire szeretett volna részt venni a mazsolahét hagyományosan zabolátlan mulatságaiban, amikor a hallgatók jelmezbe öltözve vonulnak föl a városban, majd a kollégium belső udvarán borotvahabbal és egyéb kulimásszal fröcskölik le egymást, körültekintően távol maradt."

  <h1>Kate és Vilmos</h1>-
  <h1>Kate Middleton</h1>-
  <h1>Kate Middleton</h1>-

Kate és Vilmos

- – Kép 1/3

„Elszalasztotta művészettörténész szakos diáktársa habbal borított látványát, a »Gyönyörű Kate«-et, aki úgy nyakalta a vodkát és a zavaros kevert italokat, mint a hajnalig bulizó gyeplabdázók meg rögbijátékosok. Ám Kate udvariasan elhárította, hogy csatlakozzon néhány fiúhoz, aki ledobta a ruháját, és meztelenül rohangált az utcán.

Az első félév végén azonban az ivászat meg a rózsaszín romantikázás járt legkevésbé Vilmos eszében. Kirekesztettnek érezte magát, unta, hogy úgy bánnak vele, mint valami mintával a Petri-csészében, boldog-boldogtalan vizsgálgatja, piszkálja, bökögeti, és elbizonytalanodott, hogy folytassa-e az egyetemet. Talán az átmeneti év viszonylagos homálya után még a St. Andrews-i normális diákélet mindennapjai is túlzottan megrendítették a királyi rendszert. Vilmos közölte az apjával, hogy távozni óhajt. »Unta, hogy ismeretlen emberek mászkálnak utána. Tényleg le akarta húzni a rolót.«”
Szó, ami szó, Kate Middleton és Vilmos herceg frigye minden ízében mesébe illő történet. 1660 óta Kate az első közrangú, aki leendő uralkodóval házasodik. Annak idején a yorki herceg, azaz a későbbi II. Jakab király vette feleségül titokban a nővére állapotos udvarhölgyét, Anne Hyde-ot. Attól fogva mindeddig a trón egyetlen várományosa sem kalandozott ilyen messzire a főúri köröktől. Kate ereiben csupán szemernyi kék vér csörgedezik. Vilmos herceggel egyetlen közös őst tud felmutatni, azt a Sir Thomast, aki az angol polgárháborúban a parlamenti erők egyik fő hadvezére volt, és akitől Vilmos anyai ágon, Kate pedig az apja távoli ősei révén származik. Elvileg ők ketten tizenötöd-unokatestvérek. Habár az ifjú hölgy a brit felső osztály választékos, kifinomult modorában beszél, drága magániskolai oktatásban részesült, és ma úgy lő meg lovagol, akár a hercege, mégis csak polgári családból származik. Kate famíliája nem egészen egy évszázad alatt jutott el a londoni Southall szegénynegyedi Clarence Streetjétől a Clarence House-ig, Erzsébet anyakirályné egykori otthonáig, amely ma Károly herceg és hitvese, a cornwalli hercegné fényes londoni rezidenciája, valamint Vilmos herceg irodája és lakhelye.

Ha Vilmos anyja úgy maradt meg az emlékezetben, mint „a nép hercegnéje”, akkor Kate, azaz Catherine, ahogy most szereti, ha emlegetik, valóban „népből való hercegné” lesz.

Hogy a tündérmesébe illő fordulat hogyan és mikor következett be kettőjük kapcsolatában, az állítólag így történt:

„Az az este végérvényesen megváltoztatta Vilmos életét, habár nem egészen úgy, ahogyan eredetileg képzelte. (Vilmost épp soros barátnője hívta el egy divatbemutatóra.) Amikor az egyik amatőr manöken, Kate Middleton bikinire húzott fátyolszövet felsőben végigsuhant a kifutón, a herceg nem tudta leplezni meglepetését. – Milyen dögös csaj! – dünnyögte, amikor a 178 centis, csinos, barna lány ellejtett előtte. Valóban, talán ő lepődött meg a legjobban a máskor szerény külsejű Middleton kisasszony láttán.”

(Az idézett részletek Andrew Morton William és Cathe­rine, szerelmük története a királyi esküvőig című május 9-én megjelenő könyvéből valók – Geopen Kiadó) 

(folytatjuk)

Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!