Az elmúlt hónapokban Vilmos és Catherine nevétől volt hangos a média. Mindenki a világraszóló esküvőről beszélt. Azt gondolhatnánk most, hogy túl vagyunk a menyegzőn, az ifjú pár lekerül a címoldalakról. Ám ez koránt sincs így. „Rejtélyek a nászút körül!” vagy: Camilla kitörése, miszerint „Catherine hercegnő meddő…” Mind-mind sokkolja a közvéleményt. Mi e kósza hírekből az igazság? Mi történt a hercegi párral az esküvő óta?

  <h1>Tegnap hazaérkezett Seychelle-szigeteki nászútjáról a hercegi pár</h1>-
  <h1>Andrew Morton</h1>-

Tegnap hazaérkezett Seychelle-szigeteki nászútjáról a hercegi pár

- – Kép 1/2

E kérdésekre próbáltunk választ kapni a királyi családot jól ismerő életrajzírótól, Andrew Mortontól. Nevét az 1992-ben Diana walesi hercegnőről írt életrajza tette szinte egy csapásra ismerté. A napokban azonban újabb bestsellerrel rukkolt elő. A királyi esküvő címmel közvetlen hangú, leplezetlenül őszinte könyvet írt Diana fiáról és menyasszonyáról az esküvőt sem kihagyva. A szakértőt a tengeren túl értük el…

– Ön éppen Kanadában tartózkodik. Milyen a Vilmos hercegről és Catherine hercegnéről és a menyegzőjükről írt könyvének fogadtatása?

– Itt Kanadában nagy izgalommal fogadták a könyvet. Már csak azért is, mert errefelé egyedülállónak számít abból a szempontból, hogy már közli az esküvő képeit is. Szóval, a könyv egyrészt részletes bensőséges krónika életükről, kapcsolatukról, szerelmükről, másrészt képes dokumentum a legfontosabb mozzanatokról beleértve a nagy napot… Az az igazság, hogy csaknem három évtized élményanyagát dolgoztam fel, így sikerült egyben személyes és hiteles könyvet írnom. Ráadásul Vilmos herceg és felesége nemsokára Kanadába látogat, így mindenki nagyon kíváncsi rájuk.

– A legkülönfélébb híreket olvashatjuk a párról már nálunk, Magyar­or­szágon is. Ön hogyan szerez tudomást róluk az esküvő után? Rendszeresen frissíti értesüléseit?

– Az elmúlt években mély és sokrétű kapcsolatokat építettem ki – nagyképűen fogalmazva – az uralkodói körökkel. A honlapomon (www.themortonreport.com) befejeztem az esküvőt megelőző korszak történetét, de rendszeresen közlök híreket Vilmos hercegről és Catherine hercegnéről, például nyári kaliforniai látogatásukról is. Úgy intézem, hogy mindig jól értesült legyek, és hiteles forrásokból szerezzek információt.

– Különös híresztelések, mendemondák terjednek a szép hercegné egészségügyi gondjairól, pontosabban állítólagos meddőségéről. Ön hogyan értékeli ezeket? Rosszindulatú pletykának tartja, amiben szerepe lehet Camillának is?

– A brit királyi hagyomány szerint Catherine az esküvőt követő hónapokban anyai örömök elé fog nézni. Diana, illetve őt megelőzően Erzsébet királynő a menyegzőjüket követő harmadik hó­­napban teherbe estek. Ami Catherine meddőségét illeti, rosszindulatú pletyka az egész. Ostobaság.

– Állítólag az ifjú házasok hamarabb visszatértek a Seychelle-szigetekről, mint ahogy tervezték. Fertőzött szúnyogokról cikkeznek, de van aki elképzelhetőnek tartja azt is, hogy Oszama bin Laden likvidálása volt az oka… Esetleg terrorista merénylettől tarthattak?

– A mézeshetek pontosan úgy teltek, ahogy tervezték. És legfeljebb a kalózoktól meg a gátlástalan paparazzóktól tartottak, ez biztos.

– Mit gondol, az emberek elvesztették az ifjú párhoz fűződő reményeiket?

– Szerintem az esküvő megerősítette az embereknek a monarchiába vetett hitét. A nagy esemény új értelmet adott a királyi ház iránti lojalitásnak. Vilmos és Catherine jó barátok voltak, mielőtt egymásba szerettek volna. Kapcsolatuk szilárd alapot teremtett a tartós házassághoz. Erre a monarchiának nagy szüksége is van.

– Ön rekord idő alatt jelentette meg a könyvét, amely remélhetőleg megismétli a Diana igaz története című életrajzának sikerét. Van olyan információ, adalék a birtokában, amit már nem tudott beleírni Vilmos és Catherine történetébe? Ki­­pótolná a könyvet valamivel, ha módjában lenne?

– A könyvemben befejezett portrét rajzolok a két fiatalról. Egyébként pedig már nagyon sok új fotó, friss interjú, beszámoló, visszaemlékezés szerepel benne. Így sikerült új betekintést nyújtanom az életükbe, elképzeléseikbe, terveikbe.

– Annak idején Diana hercegné és később a két fiatal herceg esetében is egyezség született az újságírókkal, hogy a médiumok békén hagyják őket, ha cserébe időnként engedik lencsevégre kapni magukat. Úgy tűnik, mintha nem működne ez a megállapodás…

– A bulvársajtó hajlamos a túlkapásokra. Meggyőződésem, hogy idővel alábbhagynak a szenzációsnál szenzá­ció­abb álhírek, botrányszagú pletykák. Nagy a kísértés, hogy egy ilyen magas rangú társadalmi eseményt követően mindenféléről beszéljenek az emberek.

– Az ön neve nem ismeretlen a magyar olvasók számára sem. Vilmos hercegékről szóló munkája már a második, amely magyarul is megjelent, méghozzá rekord gyorsasággal, az angol kiadás után hat nappal. Nemsokára kijön a nyomdából magyarul az Angelina Jolie-ról írt rendhagyó életrajza is. Nagy példányszámokkal büszkélkedhet?

– Számos országban és nyelven megjelennek a könyveim, természetesen jelentős példányszámban. Nagyon örülök, hogy sikerkönyvek! Elsősorban mégis arra vagyok a legbüszkébb, ha érdekes emberekről írhatok tartalmas, újszerű, „jól értesült”, és főleg időszerű könyveket.

(bé)

Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!