A hét képe, a hét szóvicce, a hét látogatása, a hét száma, a hét mondata.
A hét képe
Habony Árpád a Parlamentbe tart. A képpel több probléma is akad – és nem csak az, hogy Habony épp gyalogol. Az már inkább, hogy azért kényszerült koptatni a flasztert, mert a szociális megszorítások ellen tiltakozók lezárták az Országház mélygarázsához vezető utat. A kezében lóbált sok százezres táska pedig tökéletesen kiegészítő egy ilyen eseményre.
A hét szóvicce
Deutsch Tamás nekiveselkedett a Nagy Megbeszélésnek. Egyből egy remek viccel: InterKonnak keresztelte
a netadó témakörében indított konzultációt. Saját véleményét egyébként így foglalta össze: „Az internetadó
halott, és nem fog feléledni.” Ami viszont felveti a kérdést: akkor miről fog konzultálni?
A hét látogatása
A korábban hazánk nemzetközi kommunikációjáért felelős Kumin Ferenc New York-i konzuli posztján is kitesz magáért. Sérelmezte, hogy sok, Magyarország vezetőségét bíráló cikk jelenik meg, ezért ellátogatott a New York Times szerkesztőségébe, hogy tisztázza a félreértéseket. „…az biztos, hogy a szerkesztőségben már egyre többen tudnak hozzám fordulni, ha kétségük támadna valamilyen tudósítójuktól vagy forrásuktól származó információ hitelességét illetően. Az mindenesetre már most jó jel, hogy a november 26-i találkozásunk óta nem jelent meg egyetlen problémás magyar vonatkozású cikk sem a lapban (sajnos pozitív sem, de ne legyünk türelmetlenek)” – jegyezte meg Kumin.
De az is lehet, hogy az újságírók erre már nem találnak szavakat.
A hét száma: 300ezer
forintra büntette meg a Fidesz Bencsik Jánost, mivel a képviselő több ízben sem úgy szavazott, ahogy azt elvárták volna tőle. „Gyermekeink most tanulják, hogy vannak olyan (magukat kereszténydemokratának tartó) kultúrák, ahol a lelkiismeret pénzben is mérhető” – reagált a büntetés hírére Bencsik, aki a trafikellátóról szóló törvényre nemmel voksolt, a segélyezési rendszer átalakításánál és a vasárnapi zárva tartás szavazásánál pedig tartózkodott.
A hét mondata
„Ezt magyar modellnek nevezzük, és olyan, mint egy dongó. A tudósok szerint súlya, mérete és szárnyfesztávolsága miatt a dongó nem lenne képes repülni, de mégis repül” – mondta a minap Orbán Viktor a gazdasági helyzetünket értékelendő. Aki valószínűleg nem nagyon figyelt biológiaórán, a dongó ugyanis egészen jól megmagyarázható módon tud repülni. Az más kérdés, hogy a magyar gazdaság egyre messzebb kerül a szárnyalástól, de erre talán még a miniszterelnök sem tudna jó állatos hasonlatot mondani.
Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!