A hét mellényomása, bocsánatkérése, a hét válasza, állampolgára és a hét száma.

  <h1>Búz Sándorné, Budapest XVII. kerületének lakosa kezet fog Kovács Zoltán kormányszóvivővel - Forrás: Tizenhetedik.hu Facebook-oldala</h1>-
  <h1>Gyurcsány Ferenc és Vadai Ágnes az Országgyűlésben - Fotó: Vörös Szilárd</h1>-
  <h1>Forrás: Tibi atya Facebook-oldala</h1>-

Búz Sándorné, Budapest XVII. kerületének lakosa kezet fog Kovács Zoltán kormányszóvivővel - Forrás: Tizenhetedik.hu Facebook-oldala

- – Kép 1/3


A hét állampolgára
Búz Sándorné, Budapest XVII. kerületének lakosa kezet fog Kovács Zoltán kormányszóvivővel a kormány gazdaság- és migránspolitikájáról tartott fórumán, a Vigyázó Sándor Művelődési Házban. A kézfogót Búz Sándorné kezdeményezte, és arra kérte a szóvivőt, hogy tolmácsolja köszönetét Orbán Viktor miniszterelnöknek és a magyar kormánynak, merthogy az ország érdekeinek védelmében végzett következetes, határozott, fáradhatatlan munkája biztonsággal tölti el őt és családját.

 


A hét mellényomása
„Ezt elnéztem: véletlenül kettőt lapoztam a DK közös parlamenti szavazási forgatókönyvében, és a Magyarország–Kazah Köztársaság közötti egyezmény kihirdetése helyett akaratlanul a NAV átalakítással kapcsolatos törvényre mondtunk igent” – így magyarázkodott Facebook-oldalán Varju László, a Demokratikus Koalíció parlamenti képviselője, miközben pártja elfogadhatatlannak tartja, hogy a kormány politikai irányítás alá helyezi az adóhatóságot, mint ahogyan azt is ellenzi, hogy állami vezetők és közjogi méltóságok közeli hozzátartozói is indulhassanak közbeszerzéseken. Ez utóbbival csak annyi a gond, hogy olyan területen támad a DK, ami önmagában nem sérelmes, főként egy egészségesen működő demokráciában nem volna az, így azonban a tiltakozás éppen annak hatását gyengíti, amit amúgy talán nem is tévedhetetlenül támad: törvényi támogatással is gazdagodhatnak az Orbán-kormányhoz közeli családtagok és barátok. Amúgy a liberális Fodor Gábor is megszavazta (tévedésből) a törvényt, pedig ő nem is Varju mellett ül a parlamentben.

 


A hét bocsánatkérése
„Kedves Maggie! Ezúton szeretném kifejezni bocsánatkérésemet a félreértésért, nekem nincs a súlyával bajom. Az egészség kérdése már más tészta! Ha erre jár, beugorhatna hozzám, hogy elbeszélgessünk róla egy üveg pálinka felett.” Ezt írta Tibi atya, az internet megvilágosult (vagy megvilágított?) megmondója, miután kiderült, hogy feleslegesen gúnyolta ki túlsúlya miatt Maggie de Block túlsúlyos belga egészségügyi minisztert, aki ellentétben Tibi atya állításával, soha nem szólta le a magyarok táplálkozási szokásait. Ami azonban komoly aggodalomra ad okot: ismét bebizonyosodott, hogy a hozzászólók anélkül is képesek kivetkőzni emberi mivoltukból, hogy tudnák, mire reagálnak: többen alpári stílusban küldték melegebb éghajlatra a vétlen belgát – egy irányított álhír miatt.

 


A hét válasza
Lehetne akár szórakoztató is, hogy a hatalmon lévő nagyságok a sajtót használják üzenőfüzetként, de egy idő után már fárasztó. Tarlós István Budapest főpolgármester ezt mondta pénteki sajtótájékoztatóján: Hódmezővásárhelynek túl nagy, Budapestnek túl kicsi. Tette mindezt azért, mert csütörtökön azt találta mondani Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter, hogy a kormány már 2011-ben felajánlotta a fővárosnak, átveszi a veszteséges BKV üzemeltetését. Tarlós szerint, ha nem sikerül a kormánnyal megállapodni a közlekedési cég hosszú távú finanszírozásáról, akkor ő is támogatni fogja Lázár János javaslatát. Pont. A metró meg csak döcög tovább.

 

A hét száma: 3 000 000
forint vissza nem térítendő uniós támogatást nyert egy magyar fiatalember 2014-ben. Cégét június 17-én jegyezte be a cégbíróság, július 1-jén beadta agrárpályázatát, szeptember 16-án hárommillió forintos vissza nem térítendő uniós támogatást nyert. A fiatalembert 2015-ben a Földművelésügyi Minisztérium eredetvédelemért felelős helyettes államtitkárának nevezték ki, ahol 2007 és 2014 között is dolgozott – csak éppen akkor nem, amikor nyert a pályázaton. Itt a vége, fuss el véle…

Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!