A hét képe, a hét ítéletei, a hét rossz(?) híre, a hét vagyonbevallói, és a hét adata.

 
Puskás Tivadar és felesége a bevásárlóközpont parkolójában - Forrás: nyugat.hu

A hét képe
Talán szentimentalizmus, talán csak a megszokás hatalma – még a KDNP-s Puskás Tivadar is bevásárlással búcsúztatta az utolsó szabad vasárnapot. Szombathely polgármestere annak ellenére látogatott el feleségével a hét utolsó napján a helyi bevásárlóközpontba, hogy épp saját pártja kezdeményezte (a családok védelme érdekében) a zárva tartás törvénybe iktatását. De lehet, hogy csak arra volt kíváncsi, mit veszítenek majd az emberek, ha mégsem tölthetik a boltokban a szabadidejüket.

A hét ítéletei

Nincs több titok: hosszas hercehurca után (melynek áldozatul esett például az Origo főszerkesztője, Sáling Gergő is) a Fővárosi Ítélőtábla arra kötelezte a Miniszterelnökséget, hogy 15 napon belül hozza nyilvánosságra Lázár János svájci és olaszországi utazásainak részleteit. Az ítélet ellen fellebbezni nem lehet, így hamarost kiderülhet, mire költött Lázár kétmillió forintot. Legalább ilyen érdekes információkat kaphatunk annak nyomán, hogy a bíróság szerint az állami MVM-nek meg kell mutatnia, miért éri meg neki üzletelnie a titokzatos, de hatalmas nyereséget hozó, miniszterelnök közeli üzletember által is tulajdonolt gázkereskedővel, a MET-tel.

A hét rossz(?) híre
Véget ért egy korszak – nincs többé parlamenti közvetítés a köztévén. Mindazok számára, akik örömüket lelték abban, hogy politikusokat figyeltek meg munka közben, silány vigasz, hogy rádión azért majd lehet hallgatni élőben az üléseket. Aki el tud szakadni a köztévétől, az viszont a P+ kereskedelmi csatornán továbbra is követheti mozgóképen az eseményeket.

A hét vagyonbevallói
Nehéz eldönteni, kié kellemetlenebb eset – Kósa Lajosé, aki Rogán Antal gyakorlatához híven „elfelejtette”, hogy pontosan mekkora a telke, milyen háza van rajta, és van-e garázs, vagy Varga Mihályé, aki viszont Szijjártó Péter útján járva közölte, hogy a szülei segítségével sikerült csak megvennie ingatlanját. De legalább volt kitől tanulniuk.

A hét adata:
500 000 ember
Ennyire becsüli Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere azok számát, akik tartós szegénységben élnek, és szerinte két és fél millió ember tartozhat az alsó középosztályhoz. Nem pontosan tudni, hogy mi alapján számolta ki, az Eurostat adatai szerint például az emberek 26,8 százaléka (vagyis több mint negyede) számít súlyos nélkülözőnek Magyarországon, de még a számokkal erősen bűvészkedő KSH adatsorában is nagyobb a szegények száma.

Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!