Az online pénztárgépek bevezetésének botrányára utaló jeleket hiába keresnénk a fotón, amelyet a hét képének választottunk. Itt egy dobostorta, és fátylat a múltra.
A hét bravúrja Conchita Wurst eltüntetése. Mások, viszont bravúros kommentárral tették címlapra.
Kiválasztottuk a hét távozóit, a hét magyarázatát, a hét mondatát, a hét számát és a hét érkezőjét is.
A hét képe
Nagy az öröm, ugyanis átadták a százezredik online pénztárgépet. Varga Mihály nemzetgazdasági minisztert olyannyira felvillanyozta, hogy a hosszú hónapokig elhúzódó procedúra (amely miatt nem kevés kisvállalkozó a tönk szélére került) után ilyen szépen elszaporodtak végre az okos kis szerkezetek, hogy a kiemelt sorszámot húzó butikos hölgynek saját kezűleg (és csábos mosoly kíséretében) nyújtotta át az ajándéktortát. Bár a díszes borításból nem derül ki, a miniszter úr azért elárulta: dobostorta lapult a fémes máz alatt.
A hét bravúrja
Bár az egész hetet tematizálta az osztrák Eurovízió-győztes, a köztévének (Duna/M1-Híradó) sikerült hétfő este úgy tálalnia a hírt, hogy egyszer sem mondták ki Conchita Wurst nevét. Mondjuk, ez még mindig egy fokkal jobb, mint a Heti Válasz megoldása, akik nem egyszerűen címlapra tették az énekest, de egyenesen ezt a címet nyomtatták alá: „Dalfesztivált nyert a meleglobbi”.
A hét távozói
Először is ideje lesz szoktatnunk magunkat a gondolathoz, hogy új kormányszóvivő közli majd velünk a jó híreket, Giró-Szász András ugyanis továbblép, helyére pedig az a 24 éves Csepreghy Nándor érkezhet, akinek nevét a norvégok is megjegyezték már, miután alaposan megdorgálta őket a hazai belpolitikába való beavatkozással. Ezt nevezik erős kezdésnek. A másik nagy váltás az NKA élén történik majd, L. Simon László ugyanis lemondott alelnöki tisztéről, mivel a poszt összeférhetetlen országgyűlési képviselőségével. Utódja egyelőre nincs, feladatait Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere vállalta magára.
A hét magyarázata
Gulyás Gergely interjút adott a Népszavának. Arra a kérdésre, miért szavazta meg frakciójával egyetértésben a kifejezetten kifogásolható múltú Sneider Tamást az Országgyűlés alelnökének, azt a magyarázatot adta: „Itt egyáltalán nem Sneider alkalmasságáról szavazott a Ház, hanem arról, hogy a valamennyi frakcióvezető által aláírt közös indítványt és a 24 éves parlamenti szokásjogot fenntartjuk-e vagy sem.” Ezek szerint tehát a szokásjog felülírja a náci múltat. Ennél rosszabb mondat keresve sem hagyhatta volna el a fideszes politikus száját, aki nem mellesleg a parlament újonnan létrehozott törvényalkotási bizottságának elnöke is egyben.
A hét mondata
„A szobrász a gravitáció általa oly hőn áhított kiiktatásával esztétikai értelemben végül is eljutott a súlytalanság állapotába.” Nem, most kivételesen nem Széles Gáborról van szó: az MTA Filozófiai és Történettudományok Osztálya a héten konferenciát tartott, amelyen Marosi Ernő Széchenyi-díjas művészettörténész elemezte (ironikus és egyben kritikus) hangvétellel a megszállási emlékmű koncepcióját. Ha a fent idézett mondatból nem derült volna ki: Marosi (és jó néhány társa) meglehetősen elégedetlen a szoborral. És nem csak esztétikai értelemben.
A hét száma 2/3
– de nem úgy, ahogy gondolnánk. Ma Magyarországon 6000 Nemzeti Dohánybolt van. Kétharmaduk azonban máris a csőd szélére került, annyira sok pénzzel tartoznak a dohánygyártóknak. A helyzeten nem segít az sem, hogy hamarosan még kevesebb helyen lehet cigarettát vásárolni, mert bezáratják a bevásárlóközpontokban és a benzinkutakon lévő trafikokat. A többség már most is csak azért tart ki, mert ha kiszállnának a nemzeti dohánybizniszből, mindenüket elvesztenék.
A hét érkezője
Hatalmas visszatérés van a láthatáron! A szinglihordák örök kedvence, Mikola István, ha nem is közkívánatra, de visszatér a párizsi parkolópályáról (jól eldugták, OECD-nagykövet volt), és úgy hírlik, a jövőben a Külügyminisztérium államtitkára lehet.
Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!