Weboldalt túlterheléssel szabotálni, bankfiókhoz jelszót szerezni vagy egy Kajmán-szigeteki offshore cég számláját feltörni és kisöpörni az ott talált pénzt – mindezek nem olyan rég még a filmekben vagy a számítógépes bűnözés berkeiben fordultak csak elő.

 
Illusztráció: Watch Dog

Az ilyen „alapkészségek” ma már egy hackerverseny három fordulójának feladatai, amellyel a Watch Dogst, az év legjobban várt számítógépes játékának bevezetését reklámozták. Ausztráliában balul sült el az egyik PR-akció: kihívták a bombaszakértőket egy hírportál szerkesztőségébe, miután névtelen feladótól érkezett csomagjuk, benne egy széffel – melyben valójában a játék egy kópiája lapult.

A játék a jövő Chicagójában játszódik, ahol mindent egyetlen központi számítógépes rendszer irányít – ami nem teljesen elrugaszkodott utópia –, ezért is vált a város a hackerek Mekkájává.

A legapróbb részletekig valósághű környezetben a játékosok célja, hogy megszerezzék az irányítást a kisebb irányítótornyokon keresztül a teljes rendszeren. Közben, ha pénzre van szükségük, megcsapolják valakinek a bankszámláját, a térfigyelő kamerákra csatlakozva feltérképezhetnek egész kerületeket, időnként pedig tűzharcba is keverednek az akció-kalandjáték több mint 100 óra alatt teljesíthető küldetései során.

A kanadai Ubisoft cég által fejlesztett, kedd óta kapható játék 60 eurós (18 ezer forintos) ára ellenére 24 órán belül világszerte eladási rekordokat döntött.

Ám aki illegális úton próbálná letölteni a játékot, maga is hackertámadásokra számíthat, mivel a kalózváltozatok tele vannak kémprogramokkal és ún. botnetkliensekkel, melyek segítségével egy távoli gépről átvehetik az irányítást a számítógépünk fölött.

Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!