Gyermekábrázolás a témája a Gyerek/Kor/Kép című tárlatnak, amely négy évszázadra visszamenőleg egészen napjainkig mutatja be, hogy a különböző képzőművészeti ágakban tevékenykedők hogyan látták, látják a gyerekeket.
Nem meglepő: minden korban máshogy.
A kiállított kétszáz festmény, grafika, szobor, fotó, plakát és videomunka bemutatja az adott korszak anyaságról vagy éppen a családról alkotott véleményét is, de kiderül az is, hogyan viselkedtek a gyerekek az iskolában, mi történt velük a háborúkban, milyen játékaik voltak.
A tárlaton nem csak gyereksarkot (rajzolási lehetőség, kirakós) alakítottak ki, de játékos módon be is vonják a kicsiket és a nagyobbakat. Például az egyik teremben a padlón nyilak segítségével, labirintusszerűen lehet eljutni a képaláírásokhoz; egy kis bronzszobrot is megfoghatnak; egy falra lerajzolhatják magukat; kipróbálhatják a malom társasjátékot – a figurák gesztenyéből és kupakból készültek. Továbbá századelős kosztümöket is felpróbálhatnak, és megkereshetik, hogy melyik képen szerepel az adott ruha. A hiánypótló kiállítás a Budapesti Történeti Múzeumban február 19-ig látható.
Utoljára 1940-ben volt olyan kiállítás, amely a gyermekek hazai ábrázolásait mutatta be.
Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!