A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének slágere – a pénteken elkészített sorsolás alapján – a Milan–Barcelona „kettős rangadó”.
1959. november 25.: Barcelona–Milan 5-1. Az itáliai gárda – többek között – Cesare Maldinivel, a svéd Nils Liedholmmal, a brazil José Altafinivel vonult fel a BEK nyolcaddöntőjében (az argentin Grillo sérülés miatt hiányzott), Helenio Herrera edző Ramallets – Olivella, Rodri, Gracia – Segarra, Gensana – Villaverde, Evaristo, Kubala, Martinez, Czibor összeállítású Barcelonája azonban valósággal kivégezte ellenfelét. A milánóiak számára súlyos estén a katalánok két magyarja háromszor „csengetett”: Kubala László két, Czibor Zoltán egy gólt szerzett. November huszonötödike 1953 óta a 6-3 napja, de az összesítés 1954 májusát, az angolok elleni 7-1-et idézte, mert a katalánok a San Siróban 2-0-ra nyertek.
1989. december 5.: Milan–Barcelona 1-0. Az európai Szuper Kupa-döntő visszavágóján (az első mérkőzés 1-1-gyel zárult) a Milan revánsot vett a Barcelonán azért, hogy a vörös-kékek a KEK berni döntőjében 2-0-ra legyőzték a Sampdoriát. A BEK-et persze a Rijkaard, Gullit, Van Basten vezérelte Milan védte, a „szuper” gólt viszont nem a holland trió tagjainak egyike, hanem Evani érte el.
1994. május 18.: Milan–Barcelona 4-0. A BL döntőjében Zubizarreta, Ronald Koeman, Romario, Sztojcskov és a „Barca” mai szakvezetője, Guardiola is fellépett, de mindannyian csak közeli nézői voltak a Capello edző dirigálta, Rossi – Tassotti, Panucci, Filippo Galli, Paolo Maldini – Donadoni, Desailly, Albertini, Boban – Szavicsevics, Massaro összetételben kezdő Milan athéni gálaműsorának. Másnap pilótasztrájk zajlott a görög fővárosban, azaz a reptéri várócsarnokban tömegek beszélhették ki alaposan, hogy Dejan Szavicsevics még az oldalvonal mellől is gólt lőtt Zubizarretának…
2000. október 18.: Milan–Barcelona 3-3. BL-csoportmeccs volt, az ifjú Puyollal és Xavival, valamint három szabadrúgásgóllal. Ezek közül kettőt az akkor barcelonai Rivaldo, egyet Albertini „varrt be”, ám e két játékos nem csupán az állított labdát találta el remekül: Albertini akcióból is a hálóba lőtt, míg Rivaldo fejessel állította be a végeredményt. Három-három, mesterhármas…
2006. április 18.: Milan–Barcelona 0-1. Napra pontosan tizenkét évvel a milánóiak 4-0-s parádéja után a Valdes – Oleguer, Puyol, Marquez, Van Bronckhorst – Edmilson, Van Bommel, Iniesta – Giuly, Eto’o, Ronaldinho tizeneggyel kivonuló Barcelona a San Siróban vívta ki a BL-döntőbe jutást. A Nou Campban 0-0 volt az eredmény, de a visszavágón Ronaldinho megjátszotta Giulyt, aki balról a „rövid” felsőbe küldte a labdát. Nem lehetett eldönteni, vajon Dida kapust vagy az itáliai közönséget lepte-e meg jobban a váratlan lövés…
2011. november 23.: Milan–Barcelona 2-3. Volt minden: öngól Van Bommeltől, nagy passz Seedorftól, illetve Messitől (az egyiket Ibrahimovic, a másikat Xavi értékesítette), megismételt tizenegyes (Messié), ragyogó csel utáni gól Boatengtől… A mostani kiírás nagyszerű csoportmeccse is reményt ad arra, hogy élményfutball következik a latin negyeddöntőben. Nem csak volt: lesz minden!
„A kis hal jó hal” – mondhatják a Real Madridnál, miután a királyi gárda a nyolcak Hamupipőkéjével, a nicosiai APOEL-lel találkozik a BL negyeddöntőjében. A Chelsea pedig a „forrásvidékre” utazik Lisszabonba, hiszen a Benficától szerződtette – vagyonokért – a két brazilt, David Luizt és Ramirest. A Marseille Münchenbe készül, és idősebb szurkolói nyilván ellágyulnak, mert az Olympique 1993-ban a bajor városban hódította el a BL-trófeát (1-0 a Milan ellen). Hogy aztán a francia csapatnak az idei müncheni döntőben is lesz-e jelenése, arról talán még a legmerészebb marseille-i hívek sem mernek álmodni…
Már előfizethet a Vasárnapi Hírekre, kattintson!