Félbeszakadt a Tottenham–Bolton szombat esti FA Kupa negyeddöntője, miután a vendégek középpályása, Fabrice Muamba a 41. percben összeesett a pályán. A 23 éves zairei születésű, de már az angol utánpótlás-válogatottakat erősítő játékost a hírek szerint 10 percen keresztül próbálták újraéleszteni szívmasszázzsal és szájból szájba történő lélegeztetéssel, de még akkor sem lélegzett, amikor levitték a pályáról.

Megdöbbent, Muambáért aggódó játékosok

A játékosok, köztük Muamba csapattársa, Bogdán Ádám, valamint a szurkolók döbbenten nézték az eseményeket, Howard Webb játékvezető pedig a két menedzserrel történt egyeztetés után természetesen végleg lefújta az addig 1-1-re álló mérkőzést. A BBC helyszíni kommentátora szerint lapzártánk idején még mindig a futballista életéért küzdöttek.

Az FA Kupa meccsek miatt maratonira sikerül a Premier League 29. fordulója, amely szombat délután kezdődött, de csak szerda éjszaka ér véget. Ennek oka, hogy a kupában érdekelt csapatok csak kedden és szerdán játsszák le soros bajnokijukat.

A nagyok közül így egyedül az Európa Ligának kínos búcsút intő Manchester United lép pályára a hétvégén. Az újdonsült listavezető Vörös Ördögök ma délután úgy utazhatnak Wolverhamp­tonba, hogy győzelmükkel négy pontra meglóghatnak a városi rivális Citytől, amely szerdán a Chelsea ellen vív rangadót.

A Bundesligában mindhárom dobogós csapat nyerni tudott. A Bayern München már a 12. percben kétgólos előnyben volt és végül 6-0-ra verte a Herthát. A bajorok így is „visszaestek”, hiszen legutóbbi két meccsükön (a Hoffenheim elleni bajnokin és a Basel elleni BL-találkozón) 7-7 gólt szereztek – persze a mostani hatosért alig­ha tesznek nekik szemrehányást a szurkolóik. Az éllovas Dortmund a 23. születésnapját épp tegnap ünneplő Kagava Sindzsi korai fejesgóljával szerzett vezetést, amit meg is tartott a kapura szinte veszélytelen Werder Bremen ellen. Legnehezebben a harmadik helyen álló Mönchengladbach nyert: az idény meglepetésgárdája csak a 88. percben, a csereként beálló Igor de Camargo találatával gyűrte le a házigazda Leverkusent.