Egészen pontosan annak kell mindenképpen látnia a Tompa Mihály születésének 200. évfordulója apropóján rendezett kiállítást, aki szeret kéziratokban bogarászni, 19. századi levelek…
Gyönyörű talány - Az elmúlt évtizedek számos közönségkedvenc színdarabjához van köze, a siker mégis mindig a háttérben „érte”. Sosem vágyott a rivaldafénybe, anélkül is…
Auguste Dupin és Sherlock Holmes, Edgar Allan Poe és Arthur Conan Doyle fiktív detektívjeinek évszázados, művészeteken átívelő titka után nyomoz könyvében – A Morgue utcától a Baker…
Egy polgár asszony vallomásai - „Kedves öcsém Márai Sándornak megígértem, hogy megírom memoirjaimat, mert hosszú életemnek vannak érdekes pillanatai, főleg azok számára, akik…
Előny a kutatók számára, ha az irodalmi hagyatékok egy helyen találhatók, és a jogtulajdonosi viszonyok is tisztázottak. Aktuális történések és kiadványok mentén adunk bepillantást,…
Király Istvánt azok is ismerik, akik nem ismerik: ha máshonnan nem, akkor a középiskolai tankönyvekből, Ady kiváló értelmezőjeként, a mégis-morál fogalom megalkotójaként. Király…
Király István oldalai – Exkluzív részletek a nagy hatalmú kultúrpolitikus naplójából.
Király Istvánt azok is ismerik, akik nem ismerik: ha máshonnan nem, akkor a középiskolai…
180 éves kézirat. Ismét megtekinthető a Szózat kézirata a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából nyílt kiállításon, a
fővárosi MTA Könyvtár és Információs Központban.
„Olyan gyerekek vagyunk” – ezzel a mondattal kezdődött 1935. február 10-én Gyarmati Fanni naplója. A páratlan kordokumentum, amely több mint 1200 oldalon keresztül enged betekintést a…
Diószegi-Horváth Nóra, Hardi Judit | 2014. december 17.