Története során a sci-fi sokat változott, értve itt akár a meghatározását is, mindig csak éppen aktuális és jobb híján definíciók alapján gyömöszköltek be műveket, szerzőket…
Egy éve hunyt el kedves szerzőnk, Bächer Iván, és a szomorú évfordulóra korábbi kiadója újra megjelentette zsidó tárgyú írásait 2004-ben egybegyűjtő, Nagypapa hűlt helye című…
Huszonöt novella kapott helyet Tóth Krisztina új, Pillanatragasztó című kötetében. A történetek száma nem esetleges, a szerzőnek ugyanis éppen negyed évszázaddal ezelőtt jelent meg az…
Egy társadalomkutató, aki nem kérdőívek és külső benyomások, hanem személyes tapasztalatok alapján próbálja megtudni, hogyan is élnek a hajléktalanok: 2009 nyarán Pőcze Flóra…
A Világvége és a keményre főtt csodaország című Murakami Haruki-könyv óta nem olvastam ennyire klassz „tudatregényt”, mint amilyet ez a török pszichiáter összehozott.
Egész rajongótábor várja itthon az állandóan irodalmi Nobel-díjvárományosnak kikiáltott japán sztárszerző újabb kötetét. Méltán, hiszen nagyregényei – Kafka, a tengerparton;…
Habár az olvasók többsége még mindig Harry Pottert köti J. K. Rowling nevéhez, az írónő nem csak a Roxfort falai közé tud teljes világokat varázsolni – erre a Robert Galbraith…
Társadalmi kórkép: a legközérthetőbb nyelven, a mindennapok jellemző beszédstílusában megjelenítve fitogtatja hatalmát a ciklikus szerkezetű kisregényben miniszter, államtitkár,…
Munkatársunktól | 2014. augusztus 29.
Társadalmi kórkép: a legközérthetőbb nyelven, a mindennapok jellemző beszédstílusában megjelenítve fitogtatja hatalmát a ciklikus szerkezetű kisregényben miniszter, államtitkár,…
Betűz a nap. - Forróságban, hűs habú folyók-tavak partjain, kertekben, árnyas fák alatt, szökőkutak peremére ülve, nyaraláskor sem adjuk föl a könyvolvasás élvezetét, s könnyedebb…
Munkatársainktól, FTB, Diószegi-Horváth Nóra | 2014. augusztus 23.