Térben és időben egyaránt kalandos utazás Durica Katarina második regénye. A (cseh)szlovákiai magyarság történelméből több évtizedet felölelő könyv, a Szlovákul szeretni, az…
A realizmushoz való visszatérés tanúi lehetünk. Hidas olyan dolgokról beszél, amik az emberek hétköznapjairól szólnak, éles korrajzot adva napjaink Magyarországáról.
Huszadik századi kalandregény: hogyan éltük meg Trianont, a háborúkat, a kommunizmust, a besúgók és a forradalmárok közös történetalakító munkáját, diktatúrák sorát.
Ha Brooklyn nem is, a Harry Potter-univerzum igenis tágul – novemberben éppen New Yorkban. Ekkor mutatják be ugyanis a mozik a Legendás állatok és megfigyelésük című filmet, melynek…
A kisfiú minden éjjel ott aludt a szülei sírjánál – valahol Szíriában. Ott, ahonnan Ahmed Párizsba indult, hogy végül egy ringatózó hajó acélfalú szobájában egy…
A kinccsel és a fűszerrel kezdődött, a jóléti állam válságánál lett vége. - Öt ország gyűrte maga alá a világot rendkívül igazságtalan módon. - Interjú Ormos Máriával…
Noctambulo, azaz Alvajáró címmel jelent meg a kultszerző Beregi Tamás új regénye. A civilizációkritikus író egyben forgatókönyvek doktora és videojátékok szakértője is, már ha…
Rájuk figyel a világ: mit érdemes olvasniuk? - A könyvheti választékot látva, meghúzhatjuk a nadrágszíjunk. - Igazmondó verseny és éjszakai kalandtúra – irodalmi köntösben.
Rácz I. Péter, Munkatársainktól | 2016. június 10.
A „felkészületlen” olvasó számára az elején egymástól független novelláknak tűnhetnek Grecsó Krisztián új könyvének fejezetei. Aztán egyes alakok, vezetéknevek időről időre…
Bizonyára emlékeznek még az Oktogonon arra a hatalmas felfordulásra. Minden fel volt túrva, a járda romokban, mintha bombatalálat érte volna a várost. Persze az nem bomba volt, hanem egy…
Bár Sólyomról és Szarvasról ír a fülszöveg, és a címe is az, hogy Alakváltók, a könyv nem a manapság oly népszerű, tetszésük szerint jaguárrá vagy hollóvá lényegülő…
Elon Musk, a SpaceX nevű magánűrvállalat vezetője – a Tesla autók kifejlesztése is hozzá köthető – épp a minap jelentette be a Twitteren: 2018-ban indul az első rakéta a Marsra.
Bill Gatesre odafigyel a világ, ahogy ő is figyel a világra. Elizabeth Kolbert újságíró Pulitzer-díjas könyvét saját közösségi oldalán ajnározta – nem érdemtelenül.
Mit kell fizetni egy 18 éves szűzlánynak a rakkai rabszolgapiacon? Miért drágább egy 12 éves? Ha ráun a gazda, mennyiért adhatja tovább az Iszlám Állam egyik katonai táborában? Mi a…