Aki pontosan meg tudja határozni a Franciaországot megrázó sárga mellényes tiltakozó mozgalom politikai gyökereit vagy akár csak egységes célokról beszél velük kapcsolatban, az vagy…
Sanghaj után – ahol már bevezették egy ideje, igaz, kísérleti jelleggel – Peking városának mind a 22 millió lakosa is bekerült a kínai társadalmi kreditrendszerbe. Két éven belül…
Szele Tamás | 2018. december 3.
Sanghaj után – ahol már bevezették egy ideje, igaz, kísérleti jelleggel – Peking városának mind a 22 millió lakosa is bekerült a kínai társadalmi kreditrendszerbe. Két éven belül…
Érdemes mostanság Ankarára figyelni, érdekes dolgok történnek arrafelé: és nem csak a Hasogdzsi-ügyre gondolunk, amiből Erdogan elnök valóságos csodafegyvert kovácsolt a…
Nincs annál nagyobb gazdagság a közvélekedés szerint, mintha valaki aranyat lel, aranybányára bukkan. De korántsem biztos, hogy mindig és mindenkinek öröm egy aranybánya. A romániai…
Aki tisztán képes látni a Hasogdzsi-ügyben, az vagy emberfeletti képességekkel bír, vagy ő az egyik elkövetője a gyilkosságnak. Esetleg lehet még Mohammed bin Szalmán szaúdi…
Az oltásellenesség rövid távon a legkárosabb összeesküvéselmélet. Éspedig azért, mert nemcsak bolonddá teszi a híveit, hanem halottá is – ráadásul többnyire gyermekek esnek…
Az utóbbi napokban különösen megszaporodtak a terrorcselekmények, illetve az azokra tett kísérletek az Egyesült Államokban. Trump elnök pedig szokás szerint az ellenkezőjét teszi annak,…
Donald Trump elnöksége lassan félidejéhez ér, ideje tehát mérleget vonnunk és megvizsgálnunk, mit tett eddig és mit nem – és nincs könnyű dolgunk, az biztos. Trump elnök munkássága,…
Megfejthetetlen rejtélynek tűnik Magyarország külpolitikája, ha naiv szemlélőként elemezzük: egy kicsit mélyebb betekintés után azonban riasztó jeleket tapasztalhatunk.
Nemrégiben derült ki a Facebook történetének legnagyobb direkt adatlopási botránya – ugyanis a Cambridge Analytica-ügyben indirekt lopták az adatokat, külső alkalmazás segítségével.…
A skót duda 1746 óta fegyvernek minősül az angol törvények szerint. Akkor bukott el ugyanis a skót függetlenség a Culloden Moor-i csatában, és az angol törvényhozás szigorúan…
Nem tudni, mi zajlik mostanság a hírszerzők és elhárítók világában, de valami nagyon különös: az orosz szolgálatok hibát hibára halmoznak, ha ugyan nincs ebben szándékosság, a…
A szíriai Idlib tartomány sorsa megpecsételődött. A nemzetközi nyomás legfeljebb mérsékelheti a bevonuló erők irgalmatlanságát, de el nem háríthatja azt.
Az események krónikása nehezen képes megőrizni a komolyságát a Salisbury-affér fejleményeit szemlélvén, pedig nagyon komoly ügyről van szó, súlyos diplomáciai következményekkel. De…
Mármint nekünk napkeleten, Amerikából nézve napnyugaton – lassan kezd a nyílt konfliktus fázisába lépni az amerikai–kínai gazdasági háború. Trump elnöknek ugyanis megrögzött…
Ha rá szeretnénk jönni, miért utazott Orbán Viktor a hét elején Moszkvába, nincs könnyű dolgunk, mert erre csak egy logikus válasz létezik: fontos tárgyalásokat lebonyolítani. De…
Elég csúnya szó ez a Brexit, mégis mindannyiunknak meg kellett tanulnia a 2016-os angol népszavazás után: akkor dőlt el (igen csekély többséggel), hogy az Egyesült Királyság kilép az…